image
۲۱ آبان , ۱۳۹۷

“دیوار آن خانه” در گالری فرشته

نمایشگاه انفرادي نقاشی “دیوار آن خانه” با آثاري از مجتبي كاكي در گالری فرشته برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرکتاب فرشته؛ نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان “دیوار آن خانه” و با آثاری از مجتبی کاکی، روز جمعه ۲۵ آبان‌ماه در گالری این مجموعه فرهنگی- هنری برگزار افتتاح مي‌شود.

آثار حاضر در این نمایشگاه با بهره گیری از اِلمان‌هایی از دوره قاجار مانند تصاویرِ پادشاهان این سلسله; حقیقتی تلخ از دل تاریخ را در پرتویی از رنگ و نقش غبار روبی می‌کند و پیش روی مخاطبِ امروز می‌آورد.

image

آنچنان که در شرح این نمایشگاه آمده است:

آدم‌ها می‌آیند و بی‌صداتر از آمدنشان می‌روند، اما در این فاصله قصه‌هایشان را به‌جا می‌گذارند. قصه‌ها در شکاف دیوارهای خانه‌ای که در آن متولد شده‌اند، خانه‌ای که همواره کوچک‌تر شده و به‌ تاراج می‌رود، پنهان می‌شوند.

گرچه سال‌هاست تصویرِ آنان که با مرده‌باد و زنده‌بادها بر تارک دیوار این خانه چسبانده و کنده شده‌، زیر غبار رنگ‌ روزگار پنهان می‌شود، همچون حقیقت تلخی در دل تاریخ آن خانه همیشه باقی خواهد ماند. کافیست به دیوارهای آن خانه بنگری و گوش به صدای نم‌گرفته‌ و ترک‌خورده‌شان بسپاری. شاید به قول بیهقی زمان آن است که به «دیوارهای آن خانه نیکو نگاه کنید».

نمايشگاه “ديوار آن خانه” روز جمعه ۲۵ آبان‌ماه؛ ساعت ۱۶ در گالري فرشته به نشاني: خيابان شريعتي، پايين‌تر از پل صدر پلاك ۱۶۷۱ افتتاح خواهد شد و تا هفتم آذرماه ادامه دارد.

عکس: آسا عالیخانی