hamid-fam-41-717x1024
۰۷ آبان , ۱۳۹۷

خیال خالی؛ روایت ذهن بشر امروز در گالری فرشته

نمایشگاه نقاشی “خیال خالی” با آثاری از حمید فام در گالری فرشته برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهر کتاب فرشته؛ عصر آدینه بیستم مهر ماه آیین افتتاحیه نمایشگاه انفرادی “خیال خالی” در گالری این مجموعه فرهنگی – هنری برگزار می شود.
“خیال خالی” مجموعه ای از طراحی های حمید فام را در خود جای داده است؛ طرح هایی که تصویرگرِ خیال آدمیست. آدمی هنگامی که دست به دامان خیالات می شود ناخودآگاه روایتی نیز از دل آن بیرون می کشد. هر آنچه که از این دنیای خیالی عبور می کند معنا و مفهومی را در بر دارد.

hamid-fam-41-717x1024

حمید فام نقاش، طراح، خوشنویس و مدرس دانشگاه که نمایشگاه‌های متعددی را در کارنامه خود به ثبت رسانده درباره مجموعه اینچنین عنوان می‌کند:

از پیش از تاریخ تاکنون تصویر کردنِ خیالات ذهنی یکی از روش‌های بیانی بشر بوده است. روایت و داستان‌گویی چنان برای او جذاب است که از پس هر تصویری دنبال قصه‌ای می‌گردد. زمانی که دست به دامان دنیای خیالات می‌شود ناخودآگاه روایتی نیز از دل آن بیرون می‌کشد، هر چند که به‌صورت مستقیم به آن فکر نکرده باشد. این روایات، ذهن را ورزیده می‌کند و اجازه می‌دهد جهان پیرامون را شبیه‌سازی کند و راهبردهای مختلفی را برای موقعیت‌های گوناگون اجتماعی متصور شود. برخی از این تصورات را خیالِ جمعی و برخی را کهن الگوها می‌سازند و در شکل‌گیری بعضی دیگر اساطیر، افسانه‌ها، روایات، عوامل طبیعی و مسائل فردی یا خانوادگی نقش دارند.
هر آن‌چه که از این دنیای خیالی عبور کند می‌تواند معانی و مفاهیمی به گستردگی زندگی در خود نهفته داشته باشد. آن‌چه پیش روی شماست خیال است، خیالِ محض است خیال خالیست که با تأثُر از تمام زندگی نمایان شده است.

گفتنی است گالری فرشته تا هفتم آبان ماه میزبان علاقمندان خواهد بود تا به تماشای “خیال خالی” بنشینند.

برچسب‌ها: