۷۰۳۲۵۹۶۱۴۵۱۲۸۵۰۸۸۷
۲۶ تیر , ۱۳۹۷

نمايشگاه عكس بهرام باجلان در گالري فرشته

نمایشگاه انفرادی عکس با موضوع طبیعت و با آثاری از بهرام باجلان در گالری فرشته برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی شهرکتاب فرشته، آیین افتتاحیه نمایشگاه انفرادی عکس بهرام باجلان، عصر آدینه بیست‌ونهم تیرماه ساعت ۱۶ در گالری این مجموعه فرهنگی – هنري برگزار می‌شود.

درباره اين نمايشگاه و به قلم حجت اماني آمده است:

طبیعت به مفهوم (لنداسکیپ) همواره موضوع مورد توجه بسیاری از هنرمندان در طول تاریخ هنر بوده است. در مشرق زمین تنوع اقليمي و نگاه‌های فرازمینی در ایجاد نگرش‌هاي گوناگون به مسأله طبيعت و بازیابی آن در صورت‌هاي خيالي دروني نقش مهمی به عنوان بستر و خاستگاه انسان داشته، که رد پای این نوع نگرش درهنرشان مشهود است. امروزه تغییر در طبیعت، ذهن هنرمندان را به انگاره‌های ذهنی طبیعت خیالین و یا گذر از آن، بیشتر سوق می‌دهد که برداشت‌های متنوعی از آن حاصل آمده است.

تجربه‌های زیست، از دیگر مولفه‌هایی است که در ایجاد نگرش و برداشت‌های شخصی از طبیعت نقش اساسی دارد. همزیستی و بازگشت به طبیعت سرزمین مادری در یادداشت‌های تصویری بهرام باجلان هنرمندی با پیشینه موسیقایی در این مجموعه قابل مشاهده است. علاوه بر آن، نورهای لطیف و تند صبحگاه و عصرگاهی او را وسوسه می کند تا با دریچه دوربین به جستجوی طبیعت بپردازد. این مجموعه از عکس‌های او که سرشار از رنگ دسترنج و برکت زمین است حاصل نگاه تغزلی‌اش به طبیعت زادگاهش است.

گفتنی است این نمایشگاه تا دوازدهم مرداد ماه در گالري شهركتاب فرشته و به نشانی: خيابان دكتر شريعتي، پايين‌تر از پل صدر پلاك ۱۶۷۱میزبان علاقمندان خواهد بود.