photo_۲۰۱۸-۰۴-۲۲_۱۵-۱۲-۲۱
۰۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷

نمایشگاه «باتیک» در گالری فرشته

نمایشگاه نقاشی «باتیک» با آثاری از مهرآسا غیبی در گالری شهرکتاب فرشته برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی شهرکتاب فرشته، آدینه هفتم اردیبهشت‌ماه نمایشگاه انفرادی نقاشی «باتیک» با مجموعه آثاری از مهرآسا غیبی در محلِ گالری این مجموعه فرهنگی ـ هنری گشایش خواهد یافت.

مهرآسا غیبی که پیشتر تألیف آثاری چون «تاريخ نقاشي ايران و جهان از رنسانس تا كنون»، «تاريخ لباس جهان و ايران از رنسانس تا كنون» و «هشت هزار سال تاریخ پوشاک اقوام ایرانی» را در کارنامه خود دارد این بار نمایشگاهی از آثار باتیک را برگزار می کند.

photo_۲۰۱۸-۰۴-۲۲_۱۵-۱۲-۲۱

درباره‌ي اين نمايشگاه آمده است:

باغ و بوستان و درخت سرو که در هنرهای اصیل ایرانی نمایانگر هویت اقوام مختلف است، از دیرباز مورد توجه هنرمندان از هر قوم در ایران ما بوده است؛ و آنهایی که در هنرهای دستی خود از نماد باغ نیلوفر آبی و سرو که بن‌مایه نقوش دوره‌های مختلف تاریخی است استفاده می‌کنند همواره در خلق آثار خود که بهشت‌گونه در قلب و مغز طراحان انواع هنرهای ایرانی مجسم می‌شود بهره می‌گیرند.

باتیک یا هنر چاپ کلاغه ای از جمله رشته های صنایع دستی است و صورت ابتدایی آن در کشور های چین و اندونزی رایج شد و کشورهای دیگر نیز بنا بر سلیقه و خلاقیت از این هنر بهره گرفتند.

گفتنی است نمایشگاه نقاشی «باتیک» به مدت ۱۰ روز و تا تاریخ هجدهم اردیبهشت ماه میزبان علاقمندان در گالري فرشته به آدرس: خيابان دكتر شريعتي، پايين‌تر از پلِ صدر پلاك ۱۶۷۱ خواهد بود.

برچسب‌ها: