۴
۱۱ اسفند , ۱۳۹۶

«رادیو دلتا» در ایستگاهِ فرشته

آیین رونمایی و جشن امضایِ آلبوم موسیقی «ایستگاه بلوز»، کاری از گروه رادیو دلتا در مجموعه شهر کتاب فرشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهر کتاب فرشته، عصر آدینه یازدهم اسفند ماه، آیین رونمایی و جشن امضای آلبوم «ایستگاه بلوز» در این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار شد. این آلبوم کاری از گروه موسیقی رادیو دلتا به سرپرستی محمدرضا سبکتکین است که از سوی موسسه فرهنگی ـ هنری رهگذر هفت اقلیم منتشر شده است. این آلبوم که در حقیقت برای ارکستر سه نفره بلوز الکتریک شامل گیتار، بیس و درامز تنظیم شده، ۱۲ قطعه بی کلام را شامل می شود که تِم اصلی ملودی آن گیتار الکتریک است.

اساسا بلوز سبکی از موسیقی است که در اواخر قرن نوزدهم میلادی در ایالت های جنوبی آمریکا و در میان جوامع آفریقایی ـ آمریکایی (سیاهپوستان آمریکا، متولد شد که در حقیقت ریشه درموسیقی مذهبی ـ روحانی و تصنیف های کارگری سیاهپوستانِ در دورانِ برده داری ایالات متحده دارد.

این مراسم  با پخش بخش هایی از کنسرتِ آلبوم «ایستگاه بلوز» آغاز شد؛ کنسرتی که مهر ماه سال ۹۴ در فرهنگسرای نیاوران برگزار شده بود. پس از آن سپهر سعیدی؛ مدیر موسسه رهگذر هفت اقلیم صحبت هایی در خصوص همکاری با گروه «رادیو دلتا» بیان داشت: «جا دارد از صمیم قلبم به محمدرضا سبکتکین و اعضای گروه رادیو دلتا تبریک بگویم که پس از پشت سر نهادنِ مشقت هایِ فراوان و تقریبا پس از گذشت دو سال از برگزاری نخستین کنسرت شان، امروز شاهدِ رونمایی از این اثر هنری هستیم.  افتخار  می کنم که در این مسیر همراه آنها بودم.»

در ادامه محمدرضا سبکتکین؛ سرپرست گروه رادیو دلتا کمی از این آلبوم گفت: «ویدئویی که پیش از این پخش شد، مربوط به اجرای مهر ماه دو سالِ پیش «ایستگاه بلوز» بود که در آلبومی که امروز مراسم رونمایی از آن را کنار هم جشن می گیریم دو قطعه به آن اضافه شده است. خوشحالم که این آلبوم با فراز و نشیب هایی که پشت سر گذاشت، نهایتا امروز به مرحله انتشار رسید. از موسسه رهگذر هفت اقلیم بسیار ممنونم که در این راه همراه ما بود. در این آلبوم قطعه ای وجود دارد که در واقع تالیف جدیدی در ایران است. مجموعه ای از سه آهنگ است که استیوی ری وان در آلبوم های مختلف ش زده بود و من تکه های مختلفِ این سه قطعه را در کنار هم  و در یک قطعه نواخته و اجرا کرده ام.»

در انتهای این مراسم نیز، جشن امضای این آلبوم موسیقی با حضور اعضای گرروه رادیو دلتا و علاقمندان برگزار شد.

گفتنی است در رادیو دلتا، در کنار محمدرضا سبکتکین به عنوان سرپرست گروه و نوازنده گیتار الکتریک، کامران مجرد (نوازنده گیتار باس و تنظیم کننده قطعات) و علی نوریان (نوازنده درامز)، هم نوازی می کنند.

عکس: مریم قاسمی

گزارش: سبا فرجاد