۷۴۱
۲۳ اسفند , ۱۳۹۶

«آرزوهای شعاری» در شهر کتاب فرشته رونمایی شد

خسته ام از آرزوها، آرزوهای شعاری …

آیین رونمایی و جشن امضای آلبوم موسیقی «آرزوهای شعاری» کاری از امین یزدانی، در مجموعه فرهنگی ـ هنری شهر کتاب فرشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهر کتاب فرشته، عصر چهارشنبه بیست و سوم اسفند آیین رونمایی و جشن امضای آلبوم «آرزوهای شعاری» با حضور هنرمندان حوزه موسیقی و علاقمندان در این مجموعه فرهنگی ـ هنری  برگزار شد. «آرزوهای شعاری» نخسین آلبوم امین یزدانی است در سبک پاپ راک – سمفونیک راک منتشر شده است.

آغازگرِ این مراسم با اجرای قطعاتی از همین آلبوم توسط امین یزدانی و سایر نوازندگان این اثر بود. پس از پایان اجرای قطعات، رضا یزدانی که از میهمانان مراسم بود صحبت هایی درباره امین یزدانی و آلبوم «آرزوهای شعاری» بیان داشت: «من به شخصه شاهد تلاش های شبانه روزی امین برای این آلبوم بودم و بسیار خوشحالم که امروز این تلاش های سرانجام رسید. «آرزوهای شعاری» چه از لحاظ آهنگسازی، تنظیم و ملودی و چه از جهت ترانه ها، سبک و سیاقی جدی و فضای موسیقیایی حرفه ای دارد و این در فضای کنونی موسیقی ما اتفاق بسیار خوبی است.»

امین یزدانی؛ خواننده این اثر نیز در خصوص چگونگی شکل گیری «آرزوهای شعاری» گفت: عشق و علاقه به موسیقی از دوران کودکی همراه من بود و به واسطه این که پدرم موسیقی سنتی کار می کردند من هم سه تار کار می زدم. اما از سال ۸۸ بود که شروع به گردآوری اشعار و ترانه ها و همچنین ساخت و تنظیم ملودی ها کردم  و در نهایت سال ۹۲ به صورت جدی وارد این عرصه شدم. از اولین کارهایم شعری بود از زنده یاد قیصر امین پور و شاید همین شعر بود که سبب شد تا به امروز استاندارد مشخصی را در انتخاب اشعار و ترانه ها حفظ کنم. ترانه های این آلبوم نیز همین استاندارد را دارند؛ در این میان گاهی روی ترانه ها ملودی ساخته شده و بعضی از قطعات نیز ملودی و آهنگ ابتدا تنظیم و ساخته شده اند و سپس روی آنها ترانه ای نوشته شده است.»

گفتنی است آلبوم موسیقی «آرزوهای شعاری» شامل ده قطعهو از اشعار مرحوم قیصر امین پور،حسن علیشیری، علی کمارجی، بهزاد مینا، رضا کیانی و داریوش کشاورز است. همچنین عباس لطیفی، میلاد عدل، محمد خرمی‌نژاد، عمران میرزایی، پیمان انوری‌فر، سعید شیخان و امین یزدانی تنظیم قطعات را بر عهده داشته مازیار احمدپور، امین یزدانی، عمران میرزایی، میلاد عدل، علی اصفهانی، علی احمدیان (گیتار الکتریک و آکوستیک) ، آرش زمانیان، علی اصفهانی، مجید برومند (گیتار باس)، محمد خرمی‌نژاد، پیمان لطیفی (درامز)، عباس لطیفی، پیمان انوری‌فر (پیانو و کیبورد) نیز از نوازندگان این اثر هستند.

گزارش: سبا فرجاد