۶
۱۷ شهریور , ۱۳۹۶

کهندانی: نویسنده نباید در یک خط صاف حرکت کند

نویسنده کتاب ” رقص آتش ” گفت: نویسنده باید کتاب به کتاب پیشرفت کند و یکی از دلایلی که در نگارش کتاب رقص آتش وقفه افتاد، تکمیل آن بود.

به گزارش روابط عمومی شهرکتاب فرشته، آئین رونمایی از کتاب رقص آتش (پنجگانه پادشاهی جهان) اثری از نیما کهندانی عصر جمعه ۱۷ شهریورماه برگزار شد.
در این مراسم، نویسنده اثر، نیما کهندانی گفت: سومین جلد از این مجموعه دنباله دار در نمایشگاه کتاب امسال رونمایی شد و امروز رونمایی چهارمین جلد از مجموعه پنجگانه پادشاهی جهان انجام می شود.
وی با بیان اینکه نویسنده نباید در یک خط صاف حرکت کند، افزود: اثر یک نویسنده باید کتاب به کتاب پیشرفت کند و یکی از دلایلی که در چاپ چهارم کتاب وقفه افتاد ، تکمیل  آن بود.
کهندانی اظهار کرد: در چاپ این جلد مصائب زیادی را به جهت تغییر طرح روی جلد به من و انتشارات ویدا تحمیل شد و طراح جلد به سرعت طرح جدیدی برای روی جلد کتاب طراحی کرد و کتاب با سرعت بالایی آماده شد و تصور نمی کنم هر انتشاراتی برای یک نویسنده تا این اندازه تلاش کند.
وی درباره عنوان کتاب توضیح داد: یکی از تاثیرگذارترین آثار که برای نگارش این کتاب روی افکارم تاثیرگذار بود اشعار همای و گروه مستان بود که با اشعار عرفانی شان در مورد رم باستان روی من تاثیر گذار بود . همچنین رقص و موسیقی جز هنرهای والاست و در بطن کتاب جریان دارد.
کهندانی در پایان از ویراستار کتاب محبوبه موسوی و ۱۱ نفر از خوانندگان آلفا که با نظراتشان برای نگارش کتاب به او کمک کردند، تشکر کرد.
در ادامه مراسم رونمایی کتاب، محبوبه موسوی ویراستار کتاب گفت: جلد چهارم این کتاب، یکی از آثار بی نظیر در ادبیات فانتزی نوجوانان است.
وی درباره قدرت قصه گویی نویسنده گفت: تسلط نویسنده به اساطیر ملت های دیگر و کشورمان ستودنی است زیرا ممکن است افرادی در مورد اساطیر ایران و یونان مطلع باشند ولی اقای کهندانی علاوه بر اشنایی با اساطیر ملت های دیگر و ایران با اساطیر کشورهای اسکاندیناوی، ژاپن و خاور دور نیز آشنایی دارد.
وی افزود: نویسنده با مطالعه زیاد به این اساطیر، فرم داستانی داده و از دل شخصیت های مستقل کلیت در هم تنیده داستانی را خلق کرده است.
موسوی درباره سره نویسی در کتاب “رقص اتش” گفت: با سره نویسی
تفاوت  لحن و گفتار در بین شخصیت های داستان ایجاد شده و به نوعی در پاسداشت زبان فارسی به خواننده کتاب ادای درست کلمات را به دور از واژه های عربی می شناساند.
وی گفت: با توجه به اینکه در زبان فارسی سره مهجور است برای جلوگیری از نگارش توضیحات در پاورقی،  در کتاب تنها شخصیت میترا پارسی سره صحبت می کند و باقی شخصیت ها به فارسی معمول سخن می گویند.
براساس این گزارش، رقص آتش چهارمین کتاب از مجموعه پنجگانه پادشاهی جهان، پس از کتاب های خیزش خاک ، نفرین بیوا، طوفان مرگ امروز در شهرکتاب فرشته رونمایی شد و این آثار در رابطه با اساطیر رم باستان در یک دنیای فانتزی مدرن ویژه نوجوانان روایت شده است. نویسنده کتاب جلد پنجم این مجموعه و جلد اول از سه گانه مرزهای درهم شکسته را در آینده روانه بازار نشر می کند.

عکس: مریم قاسمی

برچسب‌ها: