۱۳
۱۴ شهریور , ۱۳۹۶

آلبوم «بادهای بی پایان» رونمایی شد

آئین رونمایی  آلبوم موسیقی بادهای بی پایان عصر کاری از گروه موسیقی تونل با عنوان بادهای بی پایان عصر امروز سه شنبه ۱۴ شهریورماه در شهرکتاب فرشته برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهر کتاب فرشته ، سامان خانبابایی (خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده گیتار الکتریک)، بهروز هداوند (شاعر، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده کیبورد) و سهیل خانبابایی (آهنگساز، نوازنده گیتار کلاسیک ، آکوستیک و طراح گرافیک و تصویر ساز) اعضای این گروه موسیقی در آئین رونمایی از آلبوم بادهای بی پایان برای حضار سخنرانی کردند.
در این مراسم عطانویدی به طرح سوال از عوامل این  البوم موسیقی پرداخت. در ابتدا سامان خانبابایی خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده گیتار الکتریک،  گفت: شروع کار این آلبوم از دوستی نزدیک به ۲۰ ساله ما سه نفر آغاز شد و استارت کار از سال ۹۰ شکل گرفت و آماده سازی این آلبوم ۴ سال به طول انجامید.
وی افزود: نزدیکی ذهنیت های ما منجر به شکل گیری ملودی ها شد و نقطه تلاقی تمرین های مداوم ما سه نفر منجر به تولید این البوم شد.
در ادامه  بهروز هداوند شاعر، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده کیبورد اظهار کرد: استارت کار ۴ سال قبل با تولید یک آهنگ زده شد البته در ابتدای کار قصد تولید آلبوم و ورود در فضای بازار موسیقی کشور را نداشتیم.
هداوند در مورد پیوستگی ملودی ها و هماهنگی گروه موسیقی پل گفت: در اجرای کار هنری اگر ذهنیت افراد به یکدیگر نزدیک باشد می توان کار را بهتر پیش برد و هر یک از ما در تهیه این آلبوم گوشه ای از کار را به واسطه تخصص هایی که داشتیم دست گرفتیم و کارهای تهیه این آلبوم پیش بینی نشده انجام شد.
هداوند در مورد اشعار آلبوم گفت: آلبوم بادهای بی پایان از یک قصه آغاز می شود و و در نهایت به نقطه ای ختم می شود . قصه این آلبوم از ترک اول شروع می شود و به نوعی تمامی این شعرها قصه زندگی خودمان بود و به نوعی این آلبوم پر از جلوه های صوتی است و هر ترک از این  آلبوم فصلی از زندگی است.
وی افزود: محمد علی بهمنی رئیس شورای شعر دفتر موسیقی بدون هیچ تغییری به اشعار  آلبوم ما مجوز داد. این اشعار هنجارشکن نبودند بلکه یک نگاه متفاوتی در تک تک اشعار بود که بیشتر به قصه شباهت دارد تا شعر.
هداوند با بیان اینکه بعضی از افراد به دلیل سخت گیری در مجوز اشعار به موسیقی زیرزمینی روی آورده اند گفت:  تایم زیادی را در پله های دفتر موسیقی  برای کسب مجوز گذراندیم و اگر همدلی بین ما نبود صد در صد راهی زیر زمین ها می شدیم.
عطانویدی گفت: اکثر هنرمندان موسیقی در تولید یک آلبوم به فکر تولید یک کار تازه هستند در حالیکه باید واقع بین باشند و هنرمندانی که دیدی متواضعانه در جامعه داشته باشد بسیار کم هستند و اعضای  این گروه به دلیل اصالتی که دارند که آنهم از خانواده هایشان نشات می  گیرد این دید واقع بینامه هنری را دارند.
سامان خانبابایی  گفت: هر اثر هنری به هنرمند و شرایط جامعه و محیطی که در  آن زندگی می کند بستگی دارد اینکه هنرمند خود اسم هنجارشکن را بر اثرش بگذارد، درست نیست.
عطا نویدی گفت: فرهنگ شنیداری موسیقی امروز تغییر کرده است موسیقی ما امروز فرمش تغییر کرده است و هر شخصی با گوشی های همراه به شنیدن موسیقی می پردازد و وسواسی که برخی از دوستان در تهیه ملودی ها دارند حس نمی شود و از دید جامعه پنهان می ماند. امیدوارم به این فرهنگ برسیم که برای شنیدن موسیقی فرصت بگذاریم و زیرا درصدی از موسیقی های بازار هنوز به اصطلاح جانیفتاده وارد بازار موسیقی می شوند و انقدر شنیدن موسیقی خوب بی اهمیت شده اند که اهمیت موسیقی خوب فراموش شده است.
وی درباره خرید البوم موسیقی گفت: لطفا البوم ها را دانلود نکنید و اگر دانلود می کنید قانونی دانلود کنید. موسیقی کشور به دلیل نبود قانونی کپی رایت در  حال نابودی است. خرید از البوم های موسیقی باعث می شود چرخه موسیقی کشور بچرخد که البته سایت های زیادی برای دانلود قانونی وجود دارد.
در پایان مراسم هداوند از پخش جوان، مجموعه شهر کتاب فرشته، شرکت توسعه صنایع روشن روناک و آقای کوثرنیا به عنوان اسپانسر آلبوم موسیقی سپاسگذاری کرد و گفت: اگر حمایت های این شرکت نبود ما قادر به رونمایی از البوم موسیقی مان نبودیم و از دیگر بنگاه های تجاری درخواست می کنیم از هنرمندان حمایت کنند.
همچنین در این مراسم مهدی غبرایی، مریم شجاعی، فرزاد رحمانی، امیر حداد حضور داشتند.
براساس این گزارش، آلبوم موسیقی بادهای بی پایان براساس سبک  راک – الکترونیک است و با اشعاری غیر متعارف و رویا گونه و ساخت جلوه های صوتی در آهنگسازی و نتظیم سعی در خلق فضایی متفاوت دارند. هرچند به گفته اعضای گروه آنها خود را به سبک خاصی گره نمی زنند و آنچه در لحظه برایشان اتفاق می افتد را تبدیل به کلمات و موسیقی می کنند.

عکس: مریم قاسمی

برچسب‌ها: