photo_2017-07-10_08-06-08
۱۸ تیر , ۱۳۹۶

جشنی برای کودکان در شهرکتاب فرشته

کودکان خالق زیباترین احساس‌ها و عشق‌ها هستند و به مناسبت روز این هدیه های ارزشمند الهی، مراسمی ویژه در مجموعه شهر کتاب فرشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهر کتاب فرشته، عصر یکشنبه هجدهم تیر ماه، به مناسبت روز کودک و نوجوان مراسمی متنوع با حال و هوایی کودکانه در شهر کتاب فرشته برگزار گردید. این مراسم در دو بخش برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده بود که بخش نخستِ آن به نمایشنامه خوانی اختصاص داشت. در این بخش داستان «نیکولا کوچولو» توسط گروه چیمناز روایت شد. مجموعه کتاب‌هاي مصور «نيکلا کوچولو» داستان‌هاي ماجراجويانه و طنزآميز فرانسوي است. ایده این کتاب، شرح حال یک کودک ایده‌آل در دهه ۵۰ میلادی فرانسه می باشد. اولین سری از کتاب های «نیکولا کوچولو» به تاریخ ۲۹ مارچ ۱۹۵۹ باز می گردد که توسط رنه گوسینی به رشته تحریر درآمد و تصویرگری آن بر عهده ژان ژاک سامپه بود. همکاری این دو تن باعث شد که آثارشان با نام سمپه گوسینی نیز شناخته شود. داستان هر کتاب توسط اول شخص و قهرمان داستان، یعنی نیکولا کوچولو نقل می شود. اتفاقاتی عجیب و خنده دار این کتاب باعث شد تا عنوان کتابی برای کودکان هفت ساله تا پیرمردان هفتاد ساله در پشت جلد آن نقش بندد.

بخش دیگر این برنامه شامل بازی با کودکان بود. در این قسمت بازی گروهی «کوراه» از سوی باشگاه هنر و خلاقیت برای کودکان انتخاب شده بود. باشگاه هنر و خلاقیت با تلفیق دو مفهوم مهارت خلق زیبایی و خلاقیت مهارت ذهنی برای تولید ایده در صدد ایجاد فضایی شاد و خلاق برای کودکان بین ۱۲-۶ بوده است. تخیل و تفکر دو عامل مهم پرورش خلاقیت بوده و رضا تبریزی(وحید) مدیر و مؤسس باشگاه هنر و خلاقیت با چهار مهارت طراحی و نقاشی، زیبانویسی، برش و حجم سازی و کاغذ و تا را دانش و روحیه پرسشگری به گودکان ایران زمین آموزش می دهد. سبك آموزشي باشگاه هنر و خلاقيت، تلفيق هنر و خلاقيت است. این باشگاه تا کنون جشنواره ای با عنوان «من، هنر، ایران» را برگزار کرده و در آن مهارت های کودکان و نوجوانان را در زمینه صنایع دستی به چالش کشیده است.

*عکس از مریم قاسمی