۱۶
۱۰ تیر , ۱۳۹۶

(از نهان تا بیکران) در شهركتاب فرشته رونمايي شد

آیین رونمایی از آلبوم موسیقی (از نهان تا بیکران) عصر روز شنبه ۱۰ تیرماه در شهر کتاب فرشته برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهركتاب فرشته؛ آلبوم از نهان تا بیکران اولین آلبوم رسمی نیلوفر محبی است که طرح ان برپایه تک نوازی ویولن توسط خودش، اهنگسازی، تنظیم و اجرا شده است. فضای این آلبوم الکترونیک، پاپ است که کاملا متفاوت با رشته تحصیلی او و مغایر با ژانر موزیکی است که در تمام این سالها در ان فعالیت کرده بود و از این بابت تجربه جدید و کشف دنیای تازه برای اوست. از همین مجموعه اولین موزیک ویدئوی رسمی خود به نام نیلی را ابان ماه سال ۹۵ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرد که در نوع خود تاکنون چه در مورد اهنگسازی و تنظیم در این ژانر موسیقی و چه در تهیه ویدئوی نوازندگی مبنی بر استقلال بانوان بی سابقه بوده است.

این مراسم با حضور نیلوفر محبی نوازنده ساز ویولون، میثم مروستی و رجب پور مدیر شرکت فرهنگی ترانه شرقی و جمعی از علاقمندان به موسیقی و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای مراسم کلیپی از نوازندگی نیلوفر محبی مربوط به قطعه نیلی از آلبوم از نهان تا بیکران برای حضار به نمایش در امد.

نیلوفر محبی گفت: امروز روزی است که خیلی منتظرش بودم و خدا را شکر در کنار هم هستیم. مدتی بود ایده هایی در مورد ادغام تم های ایرانی با غربی داشتم و ملودی هایش را ساخته بودم و به دنبال یک هنرمندی برای همکاری در این زمینه بودم  اما ان طور که باید با کسی به یک مفهوم مشترک نمی رسیدم.

وی افزود: این امر باعث شد خودم دست به کار شوم و با توصیه میثم مروستی به این باور رسیدم که خودم به تنهایی کار تلفیق موسیقی را به عهده بگیرم و تصمیم گرفتم چند مورد از کارهایم را به صورت ویدئو منتشر کنم که تا قبل از این در ایران انجام نشده بود و این آلبوم موسیقی با  همکاری شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی با مجوز رسمی از وزارت ارشاد تولید شد.

محبی در مورد قطعه چوپی اظهار کرد: این آلبوم با تمام شرایطی که در موسیقی ما حاکم است با توجه به خط قرمزها با همکاری شرکت ترانه شرقی انجام شده و اقای رجب پور به همراه تیمش به من در به ثمر رسیدن این ویدیو و آلبوم ها به من کمک کردند.

در ادامه میثم مروستی نوازنده ویولن بیان کرد: بار تولید این آلبوم تنها به روی دوش خانم محبی بوده است و ایشان به من لطف دارند و این جسارت و شجاعت وی جای تبریک دارد زیرا تهیه این آلبوم کار آسانی نیست.

وی افزود: دوستان هنرمند حاضر در این مراسم با شرایط تولید آلبوم آشنا هستند و از نیلوفر بابت زحمتی که کشیده تقدیر می کنم چرا که تولید آلبوم موسیقی کار آسانی نیست. البته از او توقع می رفت که تولید آلبوم موسیقی را به شکل دیگری انجام دهد و در گام اول موسیقی الکترونیک را با موسیقی ایرانی به منصه ظهور رسید.

مروستی بیان کرد: من برای این آلبوم متنی را نوشتم و مثل باران ها و بادهای موسمی که خلاف جاده های رسمی می وزند و شاید نسل هنرمندان که در سن و سال ما هستند چنین نسلی هستند و متفاوت می اندیشند و متفاوت هستند و خلاف جهت آب البته نه به جهت مخالفت بلکه از از نظر اینکه بتوانند حرف خودشان را به کرسی بنشانند حرکت می کنند و امروز این جریان  از حالت موسمی به حالت طبیعی تبدیل شده و افرادی مثل نیلوفر محبی برای موسیقی کشور فعالیت جدی می کنند و امیدوارم دست به دست هم بتوانیم اتفاقات جدی را برای موسیقی کشور رقم بزنیم.

محبی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اجرای صحنه ای آلبوم گفت: سعی کردم با شرایط فعلی کارم را به صورت قانونی جلو ببرم البته خیلی دوست دارم قطعات را اجرا کنم ولی در مورد اجرا اگر شرایط فراهم شود چرا که نه قطعا دوست دارم ولی هنوز برنامه برای  اجرای زنده قطعی نشده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر القای موسیقی تان به موسیقی بی کلام چه فاکتورهایی را در نظر گرفتید پاسخ داد: به دلیل اینکه مخاطبان عام با علم موسیقی آشنایی ندارند بیشتر با کلام موسیقی ارتباط برقرار می کنند زیرا کلام فرد را با جریان موسیقی همراه می کند و موسیقی بی کلام برای عوام هیچ وجه مشترکی ندارد و کار سختی است که بتوانیم مخاطب عام را همراه کنیم. در جریان تولید آلبوم خیلی به این مسئله فکر نکردم که مردم موزیک مرا گوش کنند یا نه بلکه چیزی که در ذهنم اتفاق افتاد را دنبال کردم و خدا را شکر جواب گرفتم و ملودی چوپی را خیلی دوست دارم زیرا  در ان از ملودی های ایرانی استفاده شده است. به خاطر دارم در دوره هنرستان هر نوازنده ای ملودی ایرانی می زد به او خالطور می گفتند در حالیکه غربی ها دوست دارند موزیک شرقی ما بشنوند و در تولید  این آلبوم به نوعی از خودم عبور کردم و ریسک کردم.

در ادامه مراسم از کلیپ دوم آلبوم از نهان تا بیکران قطعه چوپی برای حضار به نمایش درآمد. بخش دوم مراسم به صحبت های رجب پور مدیر شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی اختصاص داشت.

رجب پور در این مراسم گفت: خوشحالیم که اثر متفاوتی را از یک هنرمند متفاوت و عاقل به اسم نیلوفر محبی منتشر کردیم و امیدواریم جامعه هنری و جامعه هنردوست با استقبال از این اثر مارا دلگرم کنند و از همه دوستان که دست اندر کار تهیه این آلبوم هستند تشکر میکنم .

این جنس از موسیقی عمق بیشتری دارد و خوشحالم توانسته باشم قدم کوچکی در فهم موسیقی برداشته باشم و خوشحالم افتخار  توزیع آلبوم نیلوفر محبی و میثم مروستی را دارم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چه فاکتورهایی را برای جذب موسیقی بیکلام در نظر گرفته اید گفت: معتقدم که در جریان تولید وانتشار  بخش های گوناگون موسیقی سودهای لازم عاید شرکت میشود اگر شرکت ترانه شرقی  جایگاهی در هنر دارد در سالهای گذشته نشان دادیم که اگر چند آلبوم پرفروش داریم در کنارش از اثاری که بار هنری جامعه راتغذیه کند؛ حمایت میکنیم و بیش از ۱۵۰۰ قطعه موسیقی در سال منتشر کردیم باقی اثار پرفروش نیستند وانتشار اثر یک هنرمند فرهیخته ولو نه بطور عام را به شکل سوپر مارکتی توزیع نمیکنیم زیرا به شان اثر لطمه میزند بلکه کار را با وجاهت بیشتری توزیع میکنیم. ترانه شرقی از اثاری حمایت می کند که راه حضور در بازار موسیقی را کمتر دارند عزیزاتی که سالها در موسیقی کار میکنند و با ما اشنا هستند این افتخار رادارند که چنین اثاری را به جامعه موسیقی معرفی کنم و قدم کوچکی در حد توانم بردارم.

عکس از: مریم قاسمی

برچسب‌ها: