مجموعه‌ي فرهنگي شهركتاب فرشته با هدف ترويج فعاليت‌هاي فرهنگي و نيز فراهم كردن محيطي آرام با به كارگيري نيروهاي جوان و مستعد و تحصيل‌كرده در تمامي بخش‌ها اعم از كتاب‌ فارسي، كتاب خارجي، موسيقي، صنايع دستي، كودك، نوشت‌افزار و نفيس، علاوه بر فروش محصولات، اين تلاش را داشته تا بتواند تعاملي بين مشتريان و كارمندان اين مجموعه فراهم كند تا سطح آگاهي يكديگر را به اشتراك بگذارند. همچنين اين مجموعه با برگزاري مناسبت‌هايي هم‌چون: رونمايي‌، بزرگداشت، داستان‌خواني و نمايشنامه‌خواني و…، تمام تلاش خود را در زمينه‌ي فرهنگي به كار گرفته تا بتواند نقشي تاثيرگذار در اين عرصه داشته باشد.
اين مجموعه در سال ۱۳۹۳، با مساحتي در حدود ۱۰۰۰ متر مربع در خیابان مقصود بیک افتتاح شد. تفاوت چشمگیر اين شهركتاب با دیگر فروشگاه‌های مشابه آن، در اتمسفر و طراحی منحصر بفرد آن كه حاصل تلاش طراحان با بهره‌گیری از فضای آرام و دلنشین اين مجموعه، به عنوان مکانی برای آرام گرفتن بوده است.

از آنجا که شهر کتاب فرشته همواره یکی از پیشگامان برگزاری مراسم و گردهمایی‌های هنری، فرهنگی و ادبی بوده و از زمان آغاز به‌کار فضایی آشنا برای هنرمندان و علاقمندان به فرهنگ و هنر فراهم نموده است، امروز نیز به فراخورِ شرایط و بنا بر رفاه حال دوستداران هنر و ادب تصمیم بر تغییر مکان این مجموعه فرهنگی – هنری گرفت.

شهر کتاب در فضای جدید خود بخش‌هایی ویژه آموزش کودکان نیز درنظر گرفته است. بر همین اساس خانه جدید شهر کتاب فرشته از این پس در ساختمان تازه خود و در خیابان دکتر شریعتی پایین‌تر از پُل صدر، پلاک ۱۶۷۱ قرار خواهد داشت.